نحوه تمیز کردن فیلتر کولرگازی

تمیز بودن فیلتر تاثیر بسزایی بر کیفیت هوای تولید شدن توسط کولر گازی دارد. در واقع اگر فیلتر کولر گازی مسدود شود، جریان هوا نیز محدود شده و عملکرد کولرگازی بهینه نخواهد بود. بنابراین توصیه می شود که طبق یک زمان بندی مشخص (بسته به مقدار استفاده شما از دستگاه) فیلتر کولرگازی را تمیز کنید. در این نوشتار نحوه تمیز کردن فیلتر کولرگازی را خواهید دید. با هوم نگار همراه باشید

نحوه تمیز کردن کولر گازی

شاید برای تان جالب باشد بدانید که تمیز بودن فلیتر کولر گازی روی بوی منزل هم تاثیر می گذارد. به هر روی برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی به ترتیب زیر پیش بروید:

1. کولرگازی را روی حالت Dry قرار بدهید

اگر به تازگی کولر گازی را استفاده کرده اید احتمالا در سیستم رطوبت وجود دارد و باید قبل از تمیز کردن فیلتر خشک شود. به همین دلیل دستگاه را باید به مدت 30 تا 40 دقیقه روی حالت فن قرار بدهید تا رطوبت کاملا تبخیر شود از بین برود.

2. دستگاه را خاموش کنید

بعد از گذشت 30 تا 40 دقیقه که رطوبت دستگاه از بین رفت، آن را خاموش کنید و به مرحله بعدی بروید.

3. پوشش یونیت داخلی کولرگازی را باز کنید

لبه پایینی درب یونیت را به آرامی بالا بکشید تا باز شود البته برخی پنل ها هم قفل دارند که قبل از باز کردن درب باید آن را باز کنید. بعد از باز کردن پوشش دو فیلتر پلاستیکی خواهید دید که در قسمت بالای کویل اواپراتور هستند.

برای اینکه از نحوه باز کردن پوشش یونیت مدل دستگاه خودتان مطلع شوید می توانید دفترچه آن را مطالعه کنید تا ناخواسته آسیبی به دستگاه وارد نکنید.

4. فیلترها را به آرامی خارج کنید

به آرامی فیلترها را از دستگاه خارج کنید. همین جا می توانید میزان انسداد کثیفی آنها را ببینید. بکوشید فیلتر را تکان ندهید تا گرد و خاک بلند نشود. .

5. وقت تمیز کردن فیلتر کولر گازی است

برای تمیز کردن کولر گازی قرار نیست کار عجیب و غریبی بکنید. خیلی ساده فیلترها را به آرامی زیر شیر آب بگیرید تا همه گرد و خاک و کثیفی ها شسته شوند. اگر دیدید قسمتی از خاک و کثیفی بدجوری چسبیده و جدا نمی شود خیلی راحت با دست یا اسفنج آن را پاک کنید. در نهایت فیلتر را روی آبچکان قرار بدهید تا خشک شود و بعد فیلتر را مجددا نصب کنید.

چند وقت یک بار باید فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟

پاسخ این سوال تا حد زیادی به میزان استفاده شما از کولر گازی بستگی دارد. با این حال و به طور کلی توصیه می شود که فیلتر کولرگازی را ماهی یک بار یا دو ماهی یک بار تمیز کنید. در صورتی که کولر گازی شما در یک فضای پراستفاده و عمومی نصب شده باشد بهتر است حتی هفته ای یک بار فیلتر را تمیز کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا